Vyhledat vstupenky

Proč nakupovat u nás?

Lístky v Římě

Vítejte na stránkách ListkyRim.cz, stránkách se vstupenkami na atrakce, okružní jízdy a to jenlepší z Říma.

Zde si můžete jednoduše a bezpečně rezervovat lístky na Vatikán a Baziliku Sv. Petra, Koloseum, Forum Romanum a antický Řím, pokochat se Římem z dvojkolky Segway a nebo se připojit k vyhlídkovému výletu autobusem do Pompejí nebo Florencie.

  • Více než 3.5 milióny prodaných vstupenek

    Přes 4000 nabídek ve 30 městech

  • 100% bezpečný platební systém

    Nákup na našich stránkách je naprosto bezpečný

  • Platba v Kč

    Bez jakýchkoliv skrytých poplatků

Juventus vs Milan

AC Milan and Juventus have one thing in common, their hatred for Inter. The hate of the Milano’s second team makes it easy for both Juventus and Milan to “forget” each other, until it’s time to meet, of course.

But this year may mark the start of a new era of hatred between the two Italian giants after Milan “stole” (this according to Juve supporters, but Milan paid around 40 million euros for the transfer) center back Leonardo Bonucci from La Vecchia Signora. Milan’s new Chinese ownership wants to impress, and after a brilliant transfer window, they are ready to challenge Juventus for the title, after several years far from what the supporters expected.

Juventus has lost one of the key elements of their solid defense but secured some stars during the transfer window (Douglas Costa from Bayern München above all) to make sure a record-breaking 7th league title in a row is more than a remote possibility.

Be sure not to miss the first year of big clashes between Rossoneri and Bianconeri in quite a while!

Ticmate Charita

Juventus vs Milan

Here you can buy tickets for football matches between Juventus and Milan. We sell tickets both to Juventus and AC Milan's home games.